Co to Jest Autoflowering?

czym jest autoflowering u roślin konopi

Autoflowering, Czyli Co to Jest?

Autoflowering to inaczej nasiona automaty, które są niezwykle popularną odmianą nasion konopi. Ze wspomnianym określeniem można również spotkać się pod nazwą auto kwitnące odmiany marihuany. To co wyróżnia wspomniane szczepy, to prędkość ich wzrostu oraz samoczynne przechodzenie do fazy kwitnienia. Omawiane właściwości nasion automatycznych, wynikają z ich składu genetycznego. Cannabis Ruderalis to szczep konopi, który pochodzi z okolic Syberii i który jest odporny na trudne warunki klimatyczne, takie jak: niska temperatura, zły poziom wilgotności czy mała ilość słońca. To waśnie omawiany szczep jest jednym z „genów” roślin konopi typu autoflowering.

Autoflowering Ich Zalety Oraz Wady

Wielu specjalistów uważa, że rośliny cannabis autokwitnące, w ciągu kilku lat, zdominują rynek konopi. Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z uprawą nasion, wspomnianej rośliny, uważa, że odmiana autoflowering jest prostsza w uprawie, niż inne bardziej „klasyczne” odmiany. Nasiona automatic pod względem aromatu i samej jakości plonów mają bardzo dobrą opinię. Oprócz tego są bardzo wytrzymałe oraz stabilne w uprawie.

Współczesne odmiany konopi z autofloweringiem zadowalają, nawet te najbardziej wybredne osoby. Jeśli ktoś stosuje konopie, dla rekreacji, bez problemu znajdzie odmianę autoflowering, która będzie bogata w THC. Na rynku istnieją również odmiany o niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD.

Wady i zalety nasion automatowych:
– wielkość roślin – konopie wyrastają od 30 do maksymalnie 100 cm;
– 2-4 tygodni – w tym okresie rośliny zakwitają same;
– 10 tygodni – jest to okres jaki mija pomiędzy zbiorami a zasianiem nasion;
– nie trzeba się martwić męskimi roślinami – nasiona autokwitnące, są feminizowane;
– nasiona automatów są idealne do dyskretnych upraw – nie przyciągają uwagi otoczenia;
– jakość i stabilność plonu – plon można zebrać kilka razy w sezonie.

Odmiana Autokwitnąca, a Substancje Odżywcze

Odmiana autoflowering, jest jedną z mniejszych odmian konopi, co oznacza, że będzie potrzebowała analogicznie mniej substancji odżywczych. Z tego powodu, w przypadku stosowania komercyjnych odżywek, warto stosować 1/2 albo 1/4 zalecanej dawki. To samo dotyczy składu mieszanki gleby w jakiej są hodowane nasiona automatic, jeśli zawiera ona nawóz, konopie należy zacząć odżywiać w trzecim lub czwartym tygodniu, czyli w momencie, kiedy roślina zacznie kwitnąć.

Nasiona Autoflowering Dla Kogo i Po Co?

Nasiona automatyczne mają swoich zwolenników wśród palaczy oraz hodowców. Palacze chwalą sobie różnorodność, a hodowcy szybkość i łatwość uprawy.

Palacze – są odmiany konopi automatów, które mają mała zawartość THC, dlatego użytkownik rekreacyjny, może cieszyć się konopiami automatycznymi, dokładnie tak samo jak ich klasycznymi odmianami, gdzie duże znaczenie w hodowli ma cykl światła. Odmiany autoflowering, będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubię łagodniejsze działanie rośliny. Oczywiście wcześniej należy wybrać odpowiednią odmianę z większą bądź mniejszą zawartością THC.

Hodowcy – odmiana autokwitnąca jest niezwykle lubiana przez hodowców konopi. Wynika to z powodu łatwości i wygody ich uprawiania oraz szybkości i jakości zbioru. Tego typu odmiana konopi jest również, dobrym rozwiązaniem dla hodowców, którzy dysponują małą powierzchnią, np.: mogą sobie pozwolić jedynie na posadzenie dwóch roślin na balkonie. Również w przypadku uprawy typu outdoor, nasiona z autofloweringiem są bardzo dobrym wyborem. Wynika to z faktu ich wytrzymałości na warunki atmosferyczne, co jest zasługą zawartości, wspomnianego wcześniej genu innego rodzaju konopi (Cannabis Ruderalis).

Nasiona z Autofloweringiem, Czyli Wynalazek XXI Wieku?

Pierwszą komercyjną odmianą była odmiana Lowryder. Przed pojawieniem się wspomnianej odmiany znana była już, występująca naturalnie w przyrodzie Cannabis Ruderalis, jednak była ona mało atrakcyjna, z powodu niskiej zawartości substancji psychoaktywnych. Cannabis Ruderalis zaczęto krzyżować z innymi odmianami, jak np.: Cannabis Indica albo Canabis Sativa, w ten sposób na rynku pojawiło się sporo nowych ciekawych odmian konopi.

Konopie Automatyczne, a Klasyczne Nasiona, Jak Odróżnić?

Obserwując odmiany klasyczne i te autokwitnące, praktycznie nie ma możliwości na ich odróżnienie. To co je wyróżnia znajduje się we wnętrzu nasiona. Dopiero w momencie kiełkowania rośliny i jej rozwoju można określić czy odmiana konopi, jaką posiadamy jest automatyczna, czy standardowa.

Producenci nasion co jakiś czas ulepszają odmiany autokwitnące, dzięki czemu w ostatnim czasie, na rynku pojawia się coraz więcej odmian tego typu i na pewno, wraz z biegiem czasu będzie ich przybywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © news.kanabis.info - Strona o tematyce marihuany, konopi indyjskich, cannabis, ganji, trawce.